Aanvraagformulier NCO-LVS-data

De NCO-data kan uitgebreid worden met vaardigheidsscores uit de leerlingvolgsystemen van basisschoolleerlingen.

Het gaat hierbij om de vaardigheidsscores op de drie domeinen begrijpend lezen, spelling en rekenen-wiskunde voor leerlingen in groep 3 t/m 8. De NCO-LVS-data zijn niet-bijzondere persoonsgegevens, en zijn verzameld op een wijze die volgens AVG past bij dit type gegeven. Het is niet toegestaan om de NCO-LVS-gegevens te koppelen aan bijzondere persoonsgegevens binnen de Microdata-omgeving van het CBS. Daarnaast raden we aan om de de groep van onderzoekers die met de LVS-data gaat werken tot een minimum te beperken.

Let op: vergeet niet om het project aan te melden bij het CBS naast uw aanvraag bij het NKO voor NCO-LVS data. Uw aanvraag voor NCO-LVS data kan niet afgehandeld worden als er geen goedkeuring van het CBS voorligt.

Nadat u onderstaand aanvraagformulier heeft ingevuld wordt dit door NKO-NCO gecontroleerd. Mogelijk hebben wij nog aanvullende vragen, waarvoor wij dan contact zullen opnemen. Indien het aanvraagformulier akkoord is bevonden door NKO en CBS wordt er een contract opgesteld tussen alle onderzoekers op het project en NKO-NCO, waarin contractueel wordt vastgelegd dat de NCO-LVS-data niet gekoppeld zal worden aan bijzondere persoonsgegevens.

banner

Aanvraagformulier

Items met een asterisk zijn verplicht

(We gebruiken uw e-mailadres om te reageren op uw aanvraag (eenmalig), en om u te vragen naar uw publicaties waarvoor u de NCO-LVS-data heeft gebruikt (max. 1x per jaar).

Het NCO werkt graag samen met onderzoekers aan de doorontwikkeling. Geeft u ons toestemming om u nog eens te vragen naar uw ervaringen? (max. 1x per jaar)

We gebruiken het e-mailadres alleen om de overeenkomst ter ondertekening naar de tekenbevoegde van uw instelling te sturen. Het NCO gaat ervan uit dat de tekenbevoegde hiervan op de hoogte is gesteld.
Nieuw project of project dat al bestaat in RA?
NCO-data reeds in RA-project?

Gelieve hieronder nauwkeurig in te vullen tot welke databestanden u al toegang heeft binnen dit project.

Wilt u ook de NCO-data aanvragen?
In principe heeft u de NCO-data nodig om toegang te krijgen tot de NCO-LVS-data, indien u al de onderliggende databestanden heeft aangevraagd kunnen wij dit herzien. Gelieve hieronder nauwkeurig in te vullen tot welke databestanden u al toegang heeft binnen dit project.
Indien u databestanden in uw project heeft die bijzondere persoonsgegevens bevatten kunt u helaas geen toegang krijgen tot de NCO-LVS data.
Is uw instelling geautoriseerd om remote access-onderzoek te doen bij het CBS?
Geef hier svp een publiekssamenvatting op (max. 500 woorden) die het NCO kan publiceren als verantwoording.
Welke databestanden vraagt u aan / upload u naar CBS, voor uw nieuwe project, naast NCO-LVS data?
Indien u databestanden aanvraagt die bijzondere persoonsgegevens bevatten kunt u helaas geen toegang krijgen tot de NCO-LVS data
Hoe en waar verwacht u uw onderzoek te publiceren? Het NKO en het CBS zijn voorstander van Open Access-publicaties: onderzoek uitgevoerd via remote access bij het CBS dient volledig, direct en in principe kosteloos beschikbaar gesteld te worden aan belangstellenden.
Beschrijf hier svp de financiering van uw onderzoek: intern, extern namelijk:
Is er bij u of een van uw mede-aanvragers sprake van mogelijke belangenverstrengeling? Zo ja, geef hier svp een nadere specificatie. 
Ethische toetsing: Is uw voorstel voorgelegd aan een ethische commissie?
Indien uw project onverhoopt langer duurt dan verwacht en de einddatum van het project hierdoor opschuift dan dient u een nieuw contract te ondertekenen.
Verklaring géén koppeling bijzondere persoonsgegevens

Privacyverklaring

Wij gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens. Lees hierover meer in onze privacyverklaring.